Realizovana obuka nišandžija i vozača na vozilu „Miloš“ za učešće u mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u Libanu
U okviru priprema pešadijske čete iz sastava Prve brigade kopnene vojske za učešće u mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u Libanu, u bazi „Jug“ je realizovana obuka nišandžija i vozača na višenamenskom oklopnom borbenom vozilu „Miloš“.

Ovaj segment obuke predstavlja jedan od ključnih koraka u pripremi jedinice za angažovanje u zoni operacije uz upotrebu novih vozila, koja će od ove godine kontingent Vojske Srbije u misiji u Libanu koristiti umesto vojnopolicijskih borbenih vozila VPB M-8.

Zahvaljujući visokoj pokretljivosti, integrisanom naoružanju, balističkoj i protivminskoj zaštiti i savremenim komunikacionim i optoelektronskim sistemima, vozilo „Miloš“ se može angažovati za različite zadatke, uključujući patrolne i izviđačke misije, kao i podršku specijalnim jedinicama, a u Libanu će se koristiti za patroliranje, osmatranje i zaštitu snaga na terenu.

Više informacija o vozilu "Miloš" možete pročitati ovde.